Basketball, Fairfax, VA, DC, AAU, Youth, Sports

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Sat 01/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 5:45p 7:00p  >Travel Boys> TB8 - HYMANS Game SYA B8-3 Mawloud  GH 
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 3:15p 4:30p  >Travel Girls> Mt. Vernon G6 -2 Garey Game TG6 - O'CONNOR    
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#1(S) 5:45p 7:00p  >Travel Boys> TB6 - AQUIL Game CYA B6-2 Utterback    
Annandale, Canterbury Woods ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - GALBRAITH Game DEV - WYCINSKY   MF 
Fairfax, Bonnie Brae ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - LOWDEN Game DEV - NATNITHITHADHA   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - BROWN Game DEV - WILBURN   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - VERICKER Game DEV - RANDALL   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - WITMER Game DEV - BROWN/KLIMA   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - PERRY Game RB1 - FENG   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - BENNETT Game RB1 - SAMPANIS   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - BALKISSOON Game RB1 - JEFF SMITH   MF 
Fairfax, Kings Glen ES 1:30p 2:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - ROB MURPHY Game RG1-2 - TOM MURPHY   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - MURPHY Game RB3/4 ADV - DAVIS   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - WEIDNER/HARRIS Game RB3/4 ADV - MAYES   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3-4 ADV - CLEWELL Game RB3-4 ADV - LEVINE   MF 
Fairfax, Laurel Ridge ES 9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - CHAPIN Game DEV - CURTIN   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - CHAPIN Game RB1 - SOUTHWORTH   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - CHAPIN Game RG3-4 - ALI   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - LEWIS Game RB2 - CRAWFORD   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - CHOBOT Game RB2 - ANDRLE   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - KADY Game RB3 - ANDRLE   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - PINCHAS Game RB2 - BURKE   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - SHARMA Game RB4 - MORROW   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - BERGSTROM Game RB4 - HANSON   MF 
Springfield, Cardinal Forest ES 8:30a 9:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - GORE Game DEV - SUDDARTH/KREHNBRINK   MF 
9:30a 10:30a  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - HITCHCOCK Game RB2 - MITCHELL   MF 
10:30a 11:30a  >Boys 3rd Grade> RB3 - KARPYNSKI Game RB3 - MATT SMITH   MF 
11:30a 12:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - BOLAND Game RG1-2 - MATT SMITH   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - EDWARDS Game RB2 - SIMON   MF 
1:30p 2:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GERAGHTY Game RG1-2 - ALTOUNIAN   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - PATTON Game RB3 - GERAGHTY   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - KAY Game RB3 - HERNANDEZ   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - O'CONNOR Game RB3 - RUFFNER   MF 
5:30p 6:30p  >Boys 6th Grade> RB6 - LAUDIE Game RB6 - HUGHES   MF 
Springfield, Kings Park ES 1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - LORENZ Game RB1 - GILBERT   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - GILBERT Game RG3-4 - FOSTER   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - BOLAND Game RG3-4 - PEDERSEN   MF 
4:00p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - TOBIN Game RG3-4 - FULMER   MF 
5:00p 6:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FOGARTY Game RG3-4 - GIPSON   MF 
Springfield, North Springfield ES 1:00p 2:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - BACKMEYER Game RB3 - SALIBA   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - BACKMEYER Game RG5-6 - ANDREWS-PASTOR   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - NAFF Game RB4 - WALDSCHMIDT   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - KING Game RB4 - GABRANO   MF 
5:00p 6:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - KNOW Game RG5-6 - HERZO   MF 
6:00p 7:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - JACKNOW Game RB6 - KOCH/GUARDO   MF 
Springfield, Ravensworth ES 8:00a 9:00a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - HOAGLAND Game RB1 - WEBB   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - PINCHAS Game DEV - EDWARDS   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - COYNE Game RB1 - OPSUT   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - COYNE Game RG1-2 - LOVGREN   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - ROGERS Game RB2 - WISNESKI   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - SORENSON Game RB2 - SANDLER   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - EAVES Game RG1-2 - STEELE   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - MAGNUSON Game RG3-4 - RAFFERTY   MF 
Springfield, West Springfield ES 9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - COLES Game DEV - MAGILL   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - MAGILL Game RB1 - ERWIN   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - NAVARRO Game DEV - SMITH   MF 
12:00p 1:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - MOORE Game DEV - THOMAS   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - HOY Game RB1 - BURNETT   MF 
 Sun 01/06/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 1:15p 2:30p  >Travel Boys> Jame Lees B5-1 Wade Game TB5 - GONZALEZ    
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 12:00p 1:15p  >Travel Boys> TB7 - KUCHARSKI Game Lee-Mt. Vernon B7-3 Peters   SP 
Annandale, Annandale HS-#2 5:00p 6:15p  >Travel Girls> TG5 - HUSEMANN Game Great Falls G5-2 Exley   FE 
Burke, Lake Braddock SS Gym 1 11:00a 12:00p  >Rec High School Girls> HSG - CLARK Game    MF 
12:00p 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - POWELL Game HSB - SHIRBHATE   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MITCHELL Game RG5-6 - WANZER   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - PINCHAS Game RB5 - WYCINSKY   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - HOFFMAN Game RB7-8 - HARPER   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 2 11:30a 12:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MARSHALL Game RG5-6 - HYMANS   MF 
12:30p 1:30p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MiLLIGAN Game RG7-8 - MARSHALL   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - MCGILL Game RB6 - BAXTER   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - HEILMAN Game RB7-8- MATHIS   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 3 12:00p 1:00p  >Girls 7th/8th Grade> RB7-8 - ANDRLE Game RG7-8 - GAYLORD   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - COYNE Game RG5-6 - SPENCER   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - HINOJOSA Game RB6 - MAI   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - FOOTE Game RB7-8 - JOHNSON   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 4 12:00p 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - GUERRERO Game HSB - HIGGISON   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - CONCANNON Game RG5-6 - ARAYA   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - LORENZ Game RB5 - CLAYTON   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - GUGLIOTTI Game RB7-8 - SMITH   MF 
Chantilly, Lunsford Middle (N) 1:30p 2:45p  >Travel Boys> TB8 - HYMANS Game South Loudoun B8-3 Arbore    
Chantilly, Westfield HS-#1 (N) 1:15p 2:30p  >Travel Girls> Great Falls G6 -2 Knight Game TG6 - O'CONNOR    
Clifton, Centreville HS - main 5:15p 6:30p  >Travel Boys> TB7 - DONOVAN Game CYA B7-1 Lee    
Haymarket, Battlefield HS #2 (N) 4:15p 5:30p  >Travel Boys> TB6 - AQUIL Game Gainesville B6-2 Walker   JW