Basketball, Fairfax, VA, DC, AAU, Youth, Sports

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Thu 01/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 8:00p 9:15p  >Travel Boys> Lee-Mt. Vernon B7-3 Simonik Game TB7 - KUCHARSKI   MS 
 Sat 01/26/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Fairfax, Bonnie Brae ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - RANDALL Game DEV - WITMER   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - NATNITHITHADHA Game DEV - VERICKER   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - BROWN Game DEV - PINCHAS   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - LOWDEN Game DEV - GALBRAITH   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - SAMPANIS Game RB1 - BALKISSOON   MF 
Fairfax, Daniels Run ES 9:00a 10:15a  >Girls 7th/8th Grade> RB7-8 - ANDRLE Game RG7-8 - GAYLORD   MF 
10:15a 11:30a  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MARSHALL Game FPYC   MF 
11:30a 12:45p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MiLLIGAN Game FPYC   MF 
Fairfax, Eagle View ES 3:45p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - GIPSON Game FPYC   MF 
Fairfax, Fairfax Villa ES 9:30a 10:45a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - ROB MURPHY Game FPYC   MF 
Fairfax, Frost MS 2:15p 3:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - HERZO Game FPYC   MF 
Fairfax, Lanier Middle School 8:00a 9:15a  >Rec High School Boys> HSB - POWELL Game FPYC   MF 
9:15a 10:30a  >Rec High School Boys> HSB - SHIRBHATE Game FPYC   MF 
11:45a 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - GUERRERO Game FPYC   MF 
1:00p 2:15p  >Rec High School Boys> HSB - HIGGISON Game FPYC   MF 
Fairfax, Laurel Ridge ES 9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - CURTIN Game DEV - GORE   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - WILBURN Game DEV - CHAPIN   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FOGARTY Game FPYC   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - CRAWFORD Game RB2 - EDWARDS   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - CONCANNON Game FPYC   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - ANDREWS-PASTOR Game FPYC   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - KAY Game RB3 - O'CONNOR   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - ANDRLE Game RB2 - LEWIS   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - ANDRLE Game RB4 - NAFF   MF 
Fairfax, Little Run ES 1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - FENG Game RB1 - BURNETT   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - PERRY Game RB1 - BENNETT   MF 
Falls Church, Jackson MS Aux 10:15a 11:30a  >Travel Girls> Fort Belvoir G5-2 Christian Game TG5 - HUSEMANN   CC 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 12:45p 2:00p  >Travel Boys> TB5 - GONZALEZ Game Vienna B5 -1 Choi    
Falls Church, James Lee Center 1:15p 2:30p  >Travel Boys> Burke B6-2 Sturtevant Game TB6 - AQUIL    
Springfield, Cardinal Forest ES 8:30a 9:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - BROWN/KLIMA Game DEV - MOORE   MF 
9:30a 10:30a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - ERWIN Game RB1 - HOAGLAND   MF 
10:30a 11:30a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MATT SMITH Game RG1-2 - ALTOUNIAN   MF 
11:30a 12:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - GERAGHTY Game RB3 - MATT SMITH   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - HITCHCOCK Game RB2 - SIMON   MF 
1:30p 2:30p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SANDLER Game RB2 - CHOBOT   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - PINCHAS Game RB2 - MITCHELL   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - HERNANDEZ Game RB3 - SALIBA   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - PATTON Game RB4 - MORROW   MF 
5:30p 6:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - BERGSTROM Game RB4 - GABRANO   MF 
Springfield, Kings Park ES 1:00p 2:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - TOM MURPHY Game RG1-2 - STEELE   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - ALI Game RG3-4 - FULMER   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - PEDERSEN Game RG3-4 - TOBIN   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - KADY Game RB3 - BACKMEYER   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - SHIN Game RB5 - LORENZ   MF 
Springfield, North Springfield ES 1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - CHAPIN Game RB1 - GILBERT   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - CHAPIN Game RG3-4 - GILBERT   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - WYCINSKY Game RB5 - TILLER   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - DAVIS Game RB5 - PINCHAS   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - WALDSCHMIDT Game RB4 - KING   MF 
Springfield, Ravensworth ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - EDWARDS Game DEV - THOMAS   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - WYCINSKY Game DEV - SMITH   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - WEBB Game RB1 - SOUTHWORTH   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - LORENZ Game RB1 - OPSUT   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - ROGERS Game RB2 - SORENSON   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - WISNESKI Game RB2 - MARCINKO   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - LOVGREN Game RG1-2 - BOLAND   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - BOLAND Game RG3-4 - RAFFERTY   MF 
4:00p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FOSTER Game RG3-4 - MAGNUSON   MF 
Springfield, West Springfield ES 8:00a 9:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - HOY Game RB1 - JEFF SMITH   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - COLES Game DEV - NAVARRO   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - MAGILL Game DEV - SUDDARTH/KREHNBRINK   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - MAGILL Game RB1 - COYNE   MF 
12:00p 1:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - COYNE Game RG1-2 - EAVES   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - WEIDNER/HARRIS Game RB3/4 ADV - MAYES   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - SHARMA Game RB3-4 ADV - LEVINE   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - MURPHY Game RB3-4 ADV - CLEWELL   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - RUFFNER Game RB3 - KARPYNSKI   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - MAI Game RB6 - KOCH/GUARDO   MF 
 Sun 01/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 3:45p 5:00p  >Travel Boys> TB5 - GONZALEZ Game Burke B5-1 Rapoza    
Alexandria, Edison HS - Main 12:00p 1:15p  >Travel Boys> TB7 - DONOVAN Game Arlington B7-1 Shelley    
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 12:00p 1:15p  >Travel Boys> Falls Church B7-3 Sutton Game TB7 - KUCHARSKI   J S 
Burke, Lake Braddock SS Gym 1 11:00a 12:00p  >Rec High School Girls> HSG - CLARK Game    MF 
12:00p 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - HIGGISON Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MARSHALL Game RG5-6 - COYNE   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - BAXTER Game RB6 - HUGHES   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - FOOTE Game RB7-8 - SMITH   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 2 12:00p 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - SHIRBHATE Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - ARAYA Game RG5-6 - BACKMEYER   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - HINOJOSA Game RB6 - LAUDIE   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - JOHNSON Game RB7-8 - GUGLIOTTI   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 3 11:00a 12:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - WANZER Game RG5-6 - HYMANS   MF 
12:00p 1:00p  TBD Game FPYC   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MITCHELL Game RG5-6 - SPENCER   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8- MATHIS Game RB7-8 - HOFFMAN   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 4 12:00p 1:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MARSHALL Game RG7-8 - MiLLIGAN   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - GIPSON Game RB5 - CLAYTON   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - JACKNOW Game RB6 - MCGILL   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - HARPER Game RB7-8 - HEILMAN   MF 
Chantilly, Westfield HS-#1 (N) 12:00p 1:15p  >Travel Girls> TG6 - O'CONNOR Game CYA G6-2 McKenzie    
3:45p 5:00p  >Travel Boys> TB6 - AQUIL Game Alexandria B6-2 Thomas    
Fairfax, Fairfax HS - Center 3:45p 5:00p  >Rec High School Boys> HSB - POWELL Game FPYC   MF 
5:00p 6:15p  >Rec High School Boys> HSB - GUERRERO Game FPYC   MF 
Fairfax, Fairfax HS - Left 12:00p 1:15p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - GAYLORD Game FPYC   MF 
5:00p 6:15p  >Girls 7th/8th Grade> RB7-8 - ANDRLE Game FPYC   MF 
Lorton, South County MS - Main 2:30p 3:45p  >Travel Boys> Burke B8-3 Walsh Game TB8 - HYMANS   JO 
6:15p 7:30p  >Travel Girls> CYA G5-2 Thompson Game TG5 - HUSEMANN   JT