Basketball, Fairfax, VA, DC, AAU, Youth, Sports

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Wed 12/11/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chantilly, Lunsford Middle (N) 8:45p 10:00p  >Travel Boys> TB8 - THOMAS Game South Loudoun B8-2 Choi gym usage changes  DC 
 Sat 12/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 10:15a 11:30a  >Travel Boys> TB6 - GONZALEZ Game Manassas Park B6-1 Gaskins    
Annandale, Canterbury Woods ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - ROSSIGNOL Game DEV - JANES   MF 
9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - REKAS Game RB1 - VERICKER   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - WYCINSKY Game RB1 - KAYE   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - WYCINSKY Game RB6 - CABRERA   MF 
Burke, White Oaks ES 8:30a 9:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - FLOYD/FLINT Game DEV - WILBURN   MF 
9:30a 10:30a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - DUBRAY Game RB1- VITUCCI   MF 
10:30a 11:30a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - LOWDEN Game RB1 - MCCORMICK   MF 
11:30a 12:30p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - MANALANSAN Game DEV - PINCHAS   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - MANALANSAN SCRIMMAGE RB2 - SAMPANIS   MF 
1:30p 2:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - MARCINKO SCRIMMAGE RB3 - CRAWFORD   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - LEWIS SCRIMMAGE RB3 - BROEMSEN   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - RUFFNER SCRIMMAGE RB4 - JOHNSON   MF 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 9:00a 10:15a  >Travel Boys> TB5 - SHARMA Game Burke B5 -1 Smith pool  MS 
Clifton, Liberty MS-#2 (N) 9:00a 10:15a  >Travel Boys> TB5 - MAYES Game Burke B5 -2 Asefi pool   
Fairfax, Bonnie Brae ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - CLEMMONS/BIELER Game DEV - DEANGELIS   MF 
9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 -BROWN/KLIMA Game RB1 - HEALEY   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - LEE Game DEV - FITCH   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - SOUTHWORTH Game DEV - CURTIN   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SOUTHWORTH SCRIMMAGE RB2 - BENNETT   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MAYES SCRIMMAGE RG1-2 - RANDALL   MF 
Fairfax, Laurel Ridge ES 9:00a 10:00a  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - PERRY SCRIMMAGE RB2 - GILBERT   MF 
10:00a 11:00a  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - GILBERT SCRIMMAGE RG3-4 - EAVES   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GIPSON SCRIMMAGE RG1-2 - LARSON   MF 
12:00p 1:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - GIPSON SCRIMMAGE RG5-6 - COBER   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - GIPSON SCRIMMAGE RB6 - MCENANEY   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - THANOS SCRIMMAGE RB4 - ANDRLE   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - KADY SCRIMMAGE RB4 - EVANS   MF 
Fairfax, Little Run ES 2:00p 3:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - NAFF SCRIMMAGE RB5 - LARSON   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - MORROW SCRIMMAGE RB5 - TELHAN   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - SANCHEZ SCRIMMAGE RB5 - GABRANO   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - HANSON SCRIMMAGE RB5 - HADDAD   MF 
Fairfax, Robinson SS Gym 1 4:00p 5:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - GAYLORD SCRIMMAGE RG7-8 - MARSHALL   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - BAXTER SCRIMMAGE RB7-8 - CUNNINGHAM   MF 
6:00p 7:00p  >Rec High School Boys> HSB - SHIRBHATE SCRIMMAGE HSB - STEIN   MF 
Fairfax, Robinson SS Gym 2 4:00p 5:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - BACKMEYER SCRIMMAGE RG7-8 - MANOS   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - BURNSIDE SCRIMMAGE RB7-8 - PEREZ   MF 
6:00p 7:00p  >Rec High School Boys> HSB - HOFFMAN SCRIMMAGE HSB - ST. CLAIRE   MF 
Fairfax, Robinson SS Gym 3 5:00p 6:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - MILLIGAN SCRIMMAGE RB7-8 - HUGHES   MF 
South Riding, Freedom HS-#2 4:45p 6:00p  >Travel Boys> TB7 - AQUIL Game South Loudoun B7-1 Webb-   GS 
Springfield, Cardinal Forest ES 8:30a 9:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - GROVER Game DEV - JEFF SMITH   MF 
9:30a 10:30a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - COLES Game RB1 - MAGILL   MF 
10:30a 11:30a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MOORE SCRIMMAGE RG1-2 - BYRD   MF 
11:30a 12:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GERAGHTY SCRIMMAGE RG1-2 - TOM MURPHY   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - COLEMAN SCRIMMAGE RB4 - GERAGHTY   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - HERNANDEZ SCRIMMAGE RB4 - CRAMER   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - SALIBA SCRIMMAGE RB4 - MATT SMITH   MF 
Springfield, Kings Glen ES 1:30p 2:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3 -4 ADV - BACKMEYER SCRIMMAGE RB3-4 ADV - KARPYNSKI   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3-4 ADV - CLEWELL SCRIMMAGE RB3-4ADV - TAYLOR   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3-4 ADV - SORENSON SCRIMMAGE RB3-4 ADV - DEUTERMAN   MF 
Springfield, Kings Park ES 1:00p 2:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - LOVGREN SCRIMMAGE RG1-2 - JEWETT   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - BURNETT SCRIMMAGE RB2 - WAX   MF 
Springfield, North Springfield ES 8:30a 9:30a  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - WEBB Game RB2 - ELLIS   MF 
9:30a 10:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - EDWARDS Game DEV - MITCHELL   MF 
10:30a 11:30a  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - SUDDARTH SCRIMMAGE RG3-4 - ANDREWS-PASTOR   MF 
11:30a 12:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - SPENCER SCRIMMAGE RG1- 2 - KINNE   MF 
12:30p 1:30p  >Girls 7th/8th Grade> RG7 -8- SPENCER SCRIMMAGE RG 7-8 - HAAKSMA   MF 
1:30p 2:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 -SMITH SCRIMMAGE RB3 - PRAGER   MF 
2:30p 3:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - HUTSON SCRIMMAGE RG5-6 - ZAGORIANOS   MF 
3:30p 4:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MAGNUSON SCRIMMAGE RG5-6 - RODRIGUEZ   MF 
Springfield, Ravensworth ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - BOWEN Game DEV - SMITH   MF 
9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - GUTIERREZ Game RB1 - THOMAS   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 3rd Grade> RB3 - ROBERTS SCRIMMAGE RB3 - THOMAS   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - GARDNER Game RB1 - GORE   MF 
12:00p 1:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - TOBIN SCRIMMAGE RG3-4 - SHIN   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - PETERSON SCRIMMAGE RG3-4 - FOSTER   MF 
Springfield, West Springfield ES 9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1- ETTAHRI Game RB1 - PORTER   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - LUBY SCRIMMAGE RB2 - ROTH   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - OPSUT SCRIMMAGE RB2 - ERWIN   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - MITCHELL SCRIMMAGE RB3 - SANDLER   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MITCHELL SCRIMMAGE RG7-8 - HYMANS   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - CRANE SCRIMMAGE RG3-4 - KOSATKA/MATTOS   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 -CERMELI SCRIMMAGE RG3-4 - BARBER   MF 
4:00p 5:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - BARBER SCRIMMAGE RG5-6 - JOHNSON   MF 
 Sun 12/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 12:00p 1:15p  >Travel Boys> TB6 - GONZALEZ Game Mt. Vernon B6-1 Coleman    
Annandale, Annandale HS-#2 1:15p 2:30p  >Travel Girls> TG7 - O'CONNOR Game Springfield G7-2 Duckett    
Chantilly, Westfield HS-#2 (N) 3:45p 5:00p  >Travel Boys> Lee Mt. Vernon B6-3 Stewart Game TB6 - SHIN    
Falls Church, Jackson MS rear gym 2:30p 3:45p  >Travel Girls> Fort Hunt G5-1 Garey Game TG5 - ALI pool  BG 
Springfield, Lee HS-Aux (S) 2:30p 3:45p  >Travel Girls> Lee-Mt. Vernon G6-2 Henderson Game TG6 - DUDLEY    
Springfield, Lee HS-Main (S) 3:45p 5:00p  >Travel Boys> TB8 - THOMAS Game Herndon B8-2 Harley