Basketball, Fairfax, VA, DC, AAU, Youth, Sports

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Sat 02/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 7:00p 8:15p  >Travel Boys> Hurricanes B7-3 Chipps Game TB7 - KUCHARSKI From 1-13   
Annandale, Canterbury Woods ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - PINCHAS Game DEV - RANDALL   MF 
9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - GILBERT Game RB1 - BENNETT   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - JEFF SMITH Game RB1 - BURNETT   MF 
Arlington, HB Woodlawn 3:15p 4:30p  >Travel Boys> TB6 - AQUIL Game Arlington B6-2 Remedios from 1/12  SB 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 10:15a 11:30a  >Travel Boys> South Loudoun B5-1 kahn Game TB5 - GONZALEZ   SB 
Clifton, Liberty MS-#2 (N) 4:30p 5:45p  >Travel Girls> TG6 - O'CONNOR Game Gainesville G6-2 Naples From 1-13  PN 
Fairfax, Bonnie Brae ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - CHAPIN Game DEV - VERICKER   MF 
9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - CHAPIN Game RB1 - SAMPANIS   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - NATNITHITHADHA Game DEV - WILBURN   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - LOWDEN Game DEV - BROWN/KLIMA   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - PERRY Game RB1 - SOUTHWORTH   MF 
Fairfax, Fairfax Villa ES 9:30a 10:45p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - STEELE Game FPYC   MF 
Fairfax, Frost MS 1:00p 2:15p  >Girls 7th/8th Grade> RB7-8 - ANDRLE Game FPYC   MF 
2:15p 3:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - KNOW Game FPYC   MF 
Fairfax, Kings Glen ES 1:30p 2:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - SHARMA Game RB3/4 ADV - WEIDNER/HARRIS   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - PATTON Game RB3-4 ADV - CLEWELL   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - MAYES Game RB3-4 ADV - LEVINE   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - MURPHY Game RB3/4 ADV - DAVIS   MF 
Fairfax, Laurel Ridge ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - SMITH Game DEV - GALBRAITH   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - BROWN Game DEV - WITMER   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - BALKISSOON Game RB1 - FENG   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FOGARTY Game FPYC   MF 
12:00p 1:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - TOBIN Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - ARAYA Game FPYC   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MARSHALL Game FPYC   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - BURKE Game RB2 - CHOBOT   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - HANSON Game RB4 - KING   MF 
Manassas Park 20111, Manassas Park CC - #1 3:15p 4:30p  >Travel Boys> Annandale B7-1 Nickle Game TB7 - DONOVAN   AN 
Springfield, Cardinal Forest ES 8:30a 9:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - COLES Game DEV - MOORE   MF 
9:30a 10:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - SUDDARTH/KREHNBRINK Game DEV - NAVARRO   MF 
10:30a 11:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - EDWARDS Game DEV - MAGILL   MF 
11:30a 12:30p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - MAGILL Game RB1 - HOAGLAND   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - COYNE Game RB1 - LORENZ   MF 
1:30p 2:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - COYNE Game RG1-2 - ALTOUNIAN   MF 
2:30p 3:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MATT SMITH Game RG1-2 - LOVGREN   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - MATT SMITH Game RB3 - KADY   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - WALDSCHMIDT Game RB4 - BERGSTROM   MF 
5:30p 6:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - GABRANO Game RB4 - MORROW   MF 
Springfield, Kings Park ES 1:00p 2:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - TOM MURPHY Game RG1-2 - EAVES   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - BOLAND Game RG3-4 - ALI   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - CHAPIN Game RG3-4 - FOSTER   MF 
4:00p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FULMER Game RG3-4 - GIPSON   MF 
5:00p 6:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - MAGNUSON Game RG3-4 - GILBERT   MF 
Springfield, North Springfield ES 1:00p 2:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - BACKMEYER Game RB4 - NAFF   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - KAY Game RB3 - RUFFNER   MF 
Springfield, Ravensworth ES 8:00a 9:00a  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - WEBB Game RB1 - ERWIN   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - WYCINSKY Game DEV - GORE   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - CURTIN Game DEV - THOMAS   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - MARCINKO Game RB2 - ROGERS   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - CRAWFORD Game RB2 - SORENSON   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - WISNESKI Game RB2 - LEWIS   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - ANDRLE Game RB2 - EDWARDS   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - ANDRLE Game RB3 - KARPYNSKI   MF 
4:00p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - RAFFERTY Game RG3-4 - PEDERSEN   MF 
Springfield, West Springfield ES 9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - HOY Game RB1 - OPSUT   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - HITCHCOCK Game RB2 - SANDLER   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GERAGHTY Game RG1-2 - ROB MURPHY   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - GERAGHTY Game RB3 - SALIBA   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SIMON Game RB2 - PINCHAS   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - HERNANDEZ Game RB3 - O'CONNOR   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - KOCH/GUARDO Game RB6 - LAUDIE   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - JACKNOW Game RB6 - MAI   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - MCGILL Game RB6 - HUGHES   MF 
 Sun 02/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 1:15p 2:30p  >Travel Boys> TB7 - KUCHARSKI Game CYA B7-3 Dann    
3:45p 5:00p  >Travel Boys> Vienna B6-2 Burger Game TB6 - AQUIL    
Annandale, Annandale HS-#2 12:00p 1:15p  >Travel Boys> Springfield B8-3 Pearson Game TB8 - HYMANS    
Burke, Lake Braddock SS Gym 1 11:00a 12:00p  >Rec High School Girls> HSG - CLARK Game    MF 
12:00p 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - GUERRERO Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - HERZO Game RG5-6 - SPENCER   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - PINCHAS Game RB5 - SHIN   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - JOHNSON Game RB7-8 - HEILMAN   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 3 12:00p 1:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MARSHALL Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - WANZER Game RG5-6 - ANDREWS-PASTOR   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - LORENZ Game RB5 - GIPSON   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8- MATHIS Game RB7-8 - FOOTE   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 4 12:00p 1:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - GAYLORD Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - BACKMEYER Game RG5-6 - COYNE   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - BAXTER Game RB6 - HINOJOSA   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - HOFFMAN Game RB7-8 - SMITH   MF 
Chantilly, Westfield HS-#1 (N) 1:15p 2:30p  >Travel Girls> Burke G6 2 Wyant Game TG6 - O'CONNOR   RW 
Fairfax, Fairfax HS - Left 12:00p 1:15p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MiLLIGAN Game FPYC   MF 
1:15p 2:30p  >Rec High School Boys> HSB - HIGGISON Game FPYC   MF 
Fairfax, Fairfax HS - Right 12:00p 1:15p  >Rec High School Boys> HSB - SHIRBHATE Game FPYC   MF 
1:15p 2:30p  >Rec High School Boys> HSB - POWELL Game FPYC   MF 
Falls Church, Jackson MS Aux 1:15p 2:30p  >Travel Boys> Burke B5-1 Buttrey Game TB5 - GONZALEZ    
Springfield, North Springfield ES 1:00p 2:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - CLAYTON Game RB5 - WYCINSKY   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MITCHELL Game RG5-6 - HYMANS   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - GUGLIOTTI Game RB7-8 - HARPER   MF