Basketball, Fairfax, VA, DC, AAU, Youth, Sports

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 02/11/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS Aux 8:45p 10:00p  >Travel Boys> TB7 - DONOVAN Game Gainesville B7-1 Binkowski from 1/14  EB 
 Wed 02/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 7:30p 8:45p  >Travel Boys> Lee-Mt. Vernon B8-3 Lucio Game TB8 - HYMANS From 1-13   
 Sat 02/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 2:00p 3:15p  >Travel Boys> TB8 - HYMANS Game Springfield B8-3 Pearson from 1/17   
Annandale, Canterbury Woods ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - LOWDEN Game DEV - GORE   MF 
9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - SOUTHWORTH Game RB1 - BENNETT   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - BALKISSOON Game RB1 - BURNETT   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - FENG Game RB1 - SAMPANIS   MF 
Arlington, HB Woodlawn 2:00p 3:15p  >Travel Girls> Arlington G5-2 Hurst Game TG5 - HUSEMANN enter through the main entrance, door #1   
Fairfax, Bonnie Brae ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - RANDALL Game DEV - BROWN   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - BROWN/KLIMA Game DEV - GALBRAITH   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - CURTIN Game DEV - WITMER   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - NATNITHITHADHA Game DEV - CHAPIN   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - PERRY Game RB1 - CHAPIN   MF 
Fairfax, Eagle View ES 3:45p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - TOBIN Game FPYC   MF 
Fairfax, Fairfax Villa ES 9:30a 10:45a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GERAGHTY Game FPYC   MF 
Fairfax, Frost MS 2:15p 3:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MARSHALL Game FPYC   MF 
Fairfax, Kings Glen ES 1:30p 2:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - MAYES Game RB3-4 ADV - LEVINE   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - WALDSCHMIDT Game RB4 - KING   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3/4 ADV - MURPHY Game RB3/4 ADV - WEIDNER/HARRIS   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3-4 ADV - CLEWELL Game RB3/4 ADV - DAVIS   MF 
Fairfax, Lanier Middle School 11:45a 1:00p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MARSHALL Game RG7-8 - MiLLIGAN   MF 
Fairfax, Laurel Ridge ES 9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - VERICKER Game DEV - WILBURN   MF 
10:00a 11:00a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - ALTOUNIAN Game RG1-2 - BOLAND   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - BOLAND Game FPYC   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - LEWIS Game RB2 - CHOBOT   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - HERZO Game FPYC   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - BACKMEYER Game FPYC   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - BACKMEYER Game RB3 - O'CONNOR   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - WYCINSKY Game RB5 - TILLER   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - GUGLIOTTI Game RB7-8 - JOHNSON   MF 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 11:30a 12:45p  >Travel Boys> TB5 - GONZALEZ Game Arlington B5-1 Lowen    
Springfield, Cardinal Forest ES 8:30a 9:30a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - COYNE Game RB1 - HOAGLAND   MF 
9:30a 10:30a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - COYNE Game RG1-2 - ROB MURPHY   MF 
10:30a 11:30a  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - HITCHCOCK Game RB2 - EDWARDS   MF 
11:30a 12:30p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SIMON Game RB2 - MITCHELL   MF 
12:30p 1:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MATT SMITH Game RG1-2 - EAVES   MF 
1:30p 2:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - MATT SMITH Game RB3 - KAY   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - GERAGHTY Game RB3 - KADY   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - KARPYNSKI Game RB4 - NAFF   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - GABRANO Game RB4 - SHARMA   MF 
5:30p 6:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - MORROW Game RB3 - PATTON   MF 
Springfield, Kings Park ES 1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 North> RB2 - MARCINKO Game RB2 - SORENSON   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SANDLER Game RB2 - WISNESKI   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - RAFFERTY Game RG3-4 - FOSTER   MF 
4:00p 5:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FULMER Game RG3-4 - FOGARTY   MF 
Springfield, North Springfield ES 1:00p 2:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - ALI Game RG3-4 - MAGNUSON   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - GIPSON Game RG3-4 - CHAPIN   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - GIPSON Game RB5 - PINCHAS   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - BURKE Game RB2 - PINCHAS   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - BERGSTROM Game RB4 - HANSON   MF 
Springfield, Ravensworth ES 8:00a 9:00a  >Boys 1st Grade>B1 North> RB1 - WEBB Game RB1 - MAGILL   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - MAGILL Game DEV - WYCINSKY   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - EDWARDS Game DEV - SUDDARTH/KREHNBRINK   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - GILBERT Game RB1 - OPSUT   MF 
12:00p 1:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - GILBERT Game RG3-4 - PEDERSEN   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - LOVGREN Game RG1-2 - STEELE   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - ROGERS Game RB2 - ANDRLE   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - ANDRLE Game RB3 - RUFFNER   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - SALIBA Game RB3 - HERNANDEZ   MF 
Springfield, West Springfield ES 9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - THOMAS Game DEV - COLES   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - PINCHAS Game DEV - SMITH   MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - MOORE Game DEV - NAVARRO   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - ERWIN Game RB1 - JEFF SMITH   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - LORENZ Game RB1 - HOY   MF 
 Sun 02/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 12:00p 1:15p  >Travel Boys> South Loudoun B6-2 ackley Game TB6 - AQUIL   CC 
Arlington, HB Woodlawn 3:45p 5:00p  >Travel Girls> TG6 - O'CONNOR Game Arlington G6-2 Broyles   CB 
Burke, Lake Braddock SS Gym 1 11:00a 12:00p  >Rec High School Girls> HSG - CLARK Game    MF 
12:00p 1:00p  >Rec High School Boys> HSB - GUERRERO Game HSB - HIGGISON   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - ANDREWS-PASTOR Game RG5-6 - ARAYA   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - MAI Game RB6 - MCGILL   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - HOFFMAN Game HSB - POWELL   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 3 11:30a 12:45p  >Girls 7th/8th Grade> RB7-8 - ANDRLE Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - HYMANS Game RG5-6 - KNOW   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - HUGHES Game RB6 - KOCH/GUARDO   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - JOHNSON Game RB7-8 - FOOTE   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 4 11:30a 12:45p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - GAYLORD Game FPYC   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - COYNE Game RG5-6 - MITCHELL   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - LAUDIE Game RB6 - BAXTER   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - GUGLIOTTI Game RB7-8 - SMITH   MF 
4:00p 5:00p  >Rec High School Boys> HSB - SHIRBHATE Game RB7-8 - HARPER   MF 
Chantilly, Westfield HS-#2 (N) 3:45p 5:00p  >Travel Girls> TG5 - HUSEMANN Game CYA G5-2 Murphy    
McLean, McLean HS-Aux (N) 5:30p 6:45p  >Travel Boys> Vienna B7-1 Locey Game TB7 - DONOVAN   BL 
Springfield, North Springfield ES 12:00p 1:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - TILLER Game RB5 - SHIN   MF 
1:00p 2:00p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - CONCANNON Game RG5-6 - WANZER   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 6th Grade> RB6 - JACKNOW Game RB6 - HINOJOSA   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - HEILMAN Game RB7-8- MATHIS   MF