Basketball, Fairfax, VA, DC, AAU, Youth, Sports

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Thu 01/23/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 7:00p 8:15p  >Travel Boys> TB6 - GONZALEZ Game James Lee B6-1 Wade    
 Sat 01/25/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Holmes MS Gym 1 1:30p 2:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3 -4 ADV - BACKMEYER Game RB3-4 ADV - KARPYNSKI   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3-4 ADV - CLEWELL Game RB3-4 ADV - SORENSON   MF 
3:30p 4:30p  >Boys 3rd/4th Advanced> RB3-4 ADV - DEUTERMAN Game RB3-4ADV - TAYLOR   MF 
4:30p 5:30p  >Girls 7th/8th Grade> RG 7-8 - HAAKSMA Game RG7-8 - HYMANS   MF 
5:30p 6:30p  >Boys 5th Grade> RB5 - MORROW Game RB5 - HANSON   MF 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 5:45p 7:00p  >Travel Girls> Vienna G7-2 TOMLINSON Game TG7 - O'CONNOR    
Annandale, Canterbury Woods ES 8:00a 9:00a  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - VERICKER Game RB1 - MCCORMICK   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Class> SKILLS CLASS - 9:00 AM Game    MF 
10:00a 11:00a  >Dev Class> SKILLS CLASS - 10:00 AM Game    MF 
11:00a 12:00p  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - ROSSIGNOL Game DEV - MITCHELL   MF 
Burke, White Oaks ES 9:00a 10:00a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - KAYE Game RB1 - DUBRAY   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - CLEMMONS/BIELER Game DEV - CURTIN   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1- VITUCCI Game RB1 - REKAS   MF 
Clifton, Liberty MS-#2 (N) 12:45p 2:00p  >Travel Girls> TG5 - ALI Game Burke G5-2 Rose   MM 
Fairfax, Bonnie Brae ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev West> DEV - PINCHAS Game DEV - DEANGELIS   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - LEE Game DEV - JANES   MF 
10:00a 11:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - FITCH Game DEV - WILBURN   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 West> RB1 - LOWDEN Game RB1 - HEALEY   MF 
Fairfax, Fairfax Villa ES 9:30a 10:30a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1- 2 - KINNE Game FPYC   MF 
Fairfax, Lanier Middle School 3:30p 4:45p  >Rec High School Boys> HSB - SHIRBHATE Game FPYC   MF 
4:45p 6:00p  >Rec High School Boys> HSB - HOFFMAN Game FPYC   MF 
6:00p 7:15p  >Rec High School Boys> HSB - ST. CLAIRE Game FPYC   MF 
7:15p 8:30p  >Rec High School Boys> HSB - STEIN Game FPYC   MF 
Fairfax, Laurel Ridge ES 9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev North> DEV - MANALANSAN Game DEV - SOUTHWORTH   MF 
10:00a 11:00a  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SOUTHWORTH Game RB2 - MANALANSAN   MF 
11:00a 12:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - PETERSON Game RG3-4 - EAVES   MF 
12:00p 1:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - GILBERT Game RG3-4 - KOSATKA/MATTOS   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - GILBERT Game RB2 - WAX   MF 
2:00p 3:00p  >Boys 2nd Grade>B2 West> RB2 - BENNETT Game RB2 - PERRY   MF 
3:00p 4:00p  >Boys 3rd Grade> RB3 - LEWIS Game RB3 - BROEMSEN   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - RUFFNER Game RB4 - ANDRLE   MF 
Fairfax, Little Run ES 2:00p 3:00p  >Boys 5th Grade> RB5 - NAFF Game RB5 - SANCHEZ   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - LARSON Game RG1-2 - TOM MURPHY   MF 
4:00p 5:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - KADY Game RB5 - LARSON   MF 
5:00p 6:00p  >Boys 4th Grade> RB4 - EVANS Game RB5 - GABRANO   MF 
Falls Church, Baileys Comm Ctr 2:15p 3:30p  >Travel Boys> TB6 - SHIN Game Baileys B6-3 J. Smith Sr    
Falls Church, James Lee Center 2:15p 3:30p  >Travel Boys> TB6 - GONZALEZ Game CYA B6-1 Jones    
Springfield, Cardinal Forest ES 8:30a 9:30a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - FLOYD/FLINT Game DEV - GROVER   MF 
9:30a 10:30a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GERAGHTY Game RG1-2 - LOVGREN   MF 
10:30a 11:30a  >Boys 4th Grade> RB4 - GERAGHTY Game RB4 - THANOS   MF 
11:30a 12:30p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - SHIN Game RG3-4 - SUDDARTH   MF 
12:30p 1:30p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - GIPSON Game RG1-2 - SPENCER   MF 
1:30p 2:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - GIPSON Game RG5-6 - MAGNUSON   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 6th Grade> RB6 - MCENANEY Game RB6 - GIPSON   MF 
3:30p 4:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - RODRIGUEZ Game RG5-6 - JOHNSON   MF 
4:30p 5:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - HERNANDEZ Game RB4 - JOHNSON   MF 
Springfield, Kings Park ES 1:00p 2:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - BYRD Game RG1-2 - JEWETT   MF 
2:00p 3:00p  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MAYES Game RG1-2 - RANDALL   MF 
3:00p 4:00p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - TOBIN Game RG3-4 -CERMELI   MF 
Springfield, North Springfield ES 8:30a 9:30a  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1- ETTAHRI Game RB1 - THOMAS   MF 
9:30a 10:30a  >Boys 3rd Grade> RB3 - THOMAS Game RB3 - MARCINKO   MF 
10:30a 11:30a  >Boys 2nd Grade>B2 South> RB2 - SAMPANIS Game RB2 - WEBB   MF 
11:30a 12:30p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - WILSON Game RG3-4 - CRANE   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - CRAMER Game RB4 - MATT SMITH   MF 
1:30p 2:30p  >Boys 4th Grade> RB4 - COLEMAN Game RB4 - SALIBA   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 -SMITH Game RB3 - CRAWFORD   MF 
3:30p 4:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - LIMO Game RG5-6 - COBER   MF 
4:30p 5:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - MCDONALD/EDER Game RG5-6 - ZAGORIANOS   MF 
Springfield, Ravensworth ES 8:00a 9:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - JEFF SMITH Game DEV - SMITH   MF 
9:00a 10:00a  >Dev Coed Pre-K & K>Dev South> DEV - BOWEN Game DEV - EDWARDS   MF 
11:00a 12:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - GARDNER Game RB1 - WYCINSKY   MF 
12:00p 1:00p  >Boys 1st Grade>B1 South> RB1 - GORE Game RB1 - GUTIERREZ   MF 
1:00p 2:00p  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - PORTER Game RB1 -BROWN/KLIMA   MF 
Springfield, West Springfield ES 8:30a 9:30a  >Boys 1st Grade>B1 East> RB1 - MAGILL Game RB1 - COLES   MF 
9:30a 10:30a  >Girls 1st/2nd Grade> RG1-2 - MOORE Practice    MF 
10:30a 11:30a  >Boys 3rd Grade> RB3 - ROBERTS Game RB3 - PRAGER   MF 
11:30a 12:30p  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - BURNETT Game RB2 - ERWIN   MF 
12:30p 1:30p  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - LUBY Game RB2 - ROTH   MF 
1:30p 2:30p  >Boys 2nd Grade>B2 East> RB2 - ELLIS Game RB2 - OPSUT   MF 
2:30p 3:30p  >Boys 3rd Grade> RB3 - MITCHELL Game RB3 - SANDLER   MF 
3:30p 4:30p  >Girls 3rd/4th Grade> RG3-4 - FOSTER Game RG3-4 - BARBER   MF 
4:30p 5:30p  >Girls 5th/6th Grade> RG5-6 - BARBER Game RG5-6 - HUTSON   MF 
5:30p 6:30p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - MILLIGAN Game RB7-8 - BAXTER   MF 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 3:15p 4:30p  >Travel Boys> Lee District B7-1 Trotter Game TB7 - AQUIL    
 Sun 01/26/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Annandale, Annandale HS-#1 12:00p 1:15p  >Travel Boys> TB7 - AQUIL Game Fort Hunt B7-1 Koelsch   IA 
5:00p 6:15p  >Travel Boys> Lee District B6-1 Diffenbach Game TB6 - GONZALEZ   PD 
Burke, Lake Braddock SS Gym 1 12:00p 1:15p  >Rec High School Girls> HSG - EDWARDS Game    MF 
1:15p 2:30p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - EDWARDS Game RB7-8 - CUNNINGHAM   MF 
2:30p 3:45p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - BACKMEYER Game RG7-8 - MANOS   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 2 1:15p 2:30p  >Boys 6th Grade> RB6 - PULLEN Game RB7-8 - HUGHES   MF 
2:30p 3:45p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - MARSHALL Game RG7-8 - MITCHELL   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 3 1:15p 2:30p  >Boys 6th Grade> RB6 - CABRERA Game RB6 - WYCINSKY   MF 
2:30p 3:45p  >Girls 7th/8th Grade> RG7-8 - GAYLORD Game RG7 -8- SPENCER   MF 
Burke, Lake Braddock SS Gym 4 12:00p 1:15p  >Boys 5th Grade> RB5 - HADDAD Game RB5 - TELHAN   MF 
1:15p 2:30p  >Boys 7th/8th Grade> RB7-8 - BURNSIDE Game RB7-8 - PEREZ   MF 
Clifton, Centreville HS - main 7:30p 8:45p  >Travel Boys> CYA B8-2 Smith Game TB8 - THOMAS   AT 
Fairfax, Fairfax HS - Center 5:00p 6:15p  >Rec High School Boys> HSB - HIGGISON Game FPYC   MF 
Falls Church , Mary Ellen Henderson MS 3:45p 5:00p  >Travel Boys> TB5 - MAYES Game Falls Church B5 -2 Greiner   DM 
Lorton, South County MS - Main 12:00p 1:15p  >Travel Girls> Burke G6-2 Seigle Game TG6 - DUDLEY    
Nokesville, Patriot HS #1 5:15p 6:30p  >Travel Girls> TG7 - O'CONNOR Game Gainesville G7-2 Naples   PN 
Nokesville, Patriot HS #2 5:15p 6:30p  >Travel Boys> TB5 - SHARMA Game Gainesville B5 -3 Jackson